Παρασκευή 13 Φεβρουαρίου 2015

Πρόσκληση Οικονομικής Επιτροπής 5/2015

ΕΛΛΗΝΙΚΗ  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                          Τήνος, 12 Φεβρουαρίου 2015
   ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Ν. ΑΙΓΑΙΟΥ
   ΔΗΜΟΣ ΤΗΝΟΥ                                                            Αριθμ. Συν.  5 /2015
  ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Π ρ ο ς :  Τα Μέλη της
Πληροφορίες:    Β.Φόρτωμας                                           Οικονομικής  Επιτροπής
Τηλ. :22833 60142                                                         Δήμου Τήνου
Fax : 22833 60139                                                        ΕΝΤΑΥΘΑ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Αφού λάβαμε υπόψη τις διατάξεις του άρθρων 75 παρ. 5 του Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ 87/πρώτο/7-6-10) «Νέα Αρχιτεκτονική της Αυτοδιοίκησης και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης-Πρόγραμμα Καλλικράτης», σας καλούμε να προσέλθετε στο Δημαρχιακό Κατάστημα (Ευαγγελιστρίας 72,  1ος όροφος) στις   16 Φεβρουαρίου 2015, ημέρα Παρασκευή και ώρα 10:30 π.μ. σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής, με τα ακόλουθα θέματα  ημερησίας διατάξεως:

ΘΕΜΑ   1ο

Προέλεγχος απολογισμού εσόδων και εξόδων οικ. έτους 2013 του Δήμου Τήνου.
ΘΕΜΑ   2ο

Ψήφιση σχεδίου Κανονιστικής Απόφασης Λειτουργίας Κλειστού Γυμναστηρίου Δήμου Τήνου.
ΘΕΜΑ   3ο

Εξέταση αιτήματος μείωσης μισθώματος διαμερίσματος Κληροδοσίας Βασ. Φορτόμου
ΘΕΜΑ   4ο

Ανάθεση σε δικηγόρο να παρασταθεί ως πολικός ενάγων του  Δήμου στο Α’ Τριμελές Εφετείο Κακουργημάτων Αθηνών στην ποινική υπόθεση ENERGA και HELLAS POWER επιδιώκοντας την απόδοση μέρους ή του συνόλου των οφειλόμενων ποσών στο Δήμο Τήνου.

Ο Πρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής

Σίμος Ορφανός