Παρασκευή 5 Δεκεμβρίου 2014

20h Συνεδρίαση Δημοτικού Συμβουλίου - Πρόσκληση

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                               Τήνος   5 Δεκεμβρίου  2014

ΝΟΜΟΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ

ΔΗΜΟΣ   ΤΗΝΟΥ                                                        Αριθμός Συνεδρίασης: 20/2014
ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

Π  Ρ  Ο  Σ  Κ  Λ  Η  Σ  Η

ΠΡΟΣ:

1) Τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου Τήνου.
2) Τον Δήμαρχο Τήνου.
3) Τον Πρόεδρο της Δημοτικής Κοινότητας Τήνου.
4) Τους Προέδρους και Εκπροσώπους των Τοπικών Κοινοτήτων.

Έχοντας υπόψη τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν. 3852/2010, ΣΑΣ ΚΑΛΩ να προσέλθετε στο Δημαρχιακό Κατάστημα την 11η Δεκεμβρίου 2014, ημέρα Πέμπτη και  ώρα 18.00 μ.μ. για συζήτηση και λήψη απόφασης, στα παρακάτω θέματα της ημερησίας διατάξεως :

ΘΕΜΑ  1ο:

Συγκρότηση επιτροπής για τη διενέργεια δημοπρασιών εκποίησης και εκμίσθωσης πραγμάτων του Δήμου και μίσθωσης ακινήτων από το Δήμο.

ΘΕΜΑ 2ο:

Ορισμός Δημοτικού Συμβούλου ως μέλους στην Διοικούσα Επιτροπή του Κέντρου Υγείας Τήνου.

ΘΕΜΑ  3ο:

Προγραμματισμός εορταστικών εκδηλώσεων Πρωτοχρονιάς 2015 και ψήφιση σχετικής πίστωσης.

ΘΕΜΑ  4ο:

Ορισμός Μελών Τουριστικής Επιτροπής του Δήμου Τήνου.

ΘΕΜΑ  5ο:

Ψήφιση πίστωσης για την προμήθεια εντύπων με σκοπό την τουριστική προβολή της Τήνου.

ΘΕΜΑ  6ο:

Ψήφιση πίστωσης περί χορήγησης χρηματικού βοηθήματος για την αντιμετώπιση εκτάκτων και σοβαρών αναγκών, σε ευπαθείς κατηγορίες δημοτών, ενόψει των εορτών.

ΘΕΜΑ  7ο:

Έγκριση Οργανισμού Εσωτερικής Υπηρεσίας του Ν.Π.Δ.Δ. με την επωνυμία, «Δημοτικό Νομικό Πρόσωπο Δήμου Τήνου».

ΘΕΜΑ  8ο:

Ορισμός μελών Διοικητικού Συμβουλίου του Ν.Π.Δ.Δ. με την επωνυμία, «Πνευματικό Εκπολιτιστικό Κέντρο Πανόρμου Τήνου ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΧΑΛΕΠΑΣ».

ΘΕΜΑ  9ο:

Έκφραση θέσης για τη  διατήρηση του υφιστάμενου καθεστώτος λειτουργίας των λιμένων του Δήμου.

ΘΕΜΑ  10ο:

Κατάρτιση τεχνικού προγράμματος εκτελεστέων έργων Δήμου Τήνου, για το οικονομικό έτος 2015.

ΘΕΜΑ  11ο:

Καθορισμός ανώτατου αριθμού αδειών για την άσκηση υπαίθριου εμπορίου (στάσιμου και πλανόδιου).

Ανακοίνωση εγγράφων, αναφορών και αιτήσεων

Ο  Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου

ΙΩΑΝΝΗΣ  ΣΙΩΤΟΣ