Παρασκευή 15 Φεβρουαρίου 2019

ΔΗΜΟΣ THNΟΥ                                                                                  Τήνος, 14/02/2019
ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
Ταχ. Δνση: Ευαγγελιστρίας 72
ΤΗΛ:   2283360106
ΦΑΞ:   2283360139

Ο Δήμος Τήνου σας ενημερώνει ότι πρέπει να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί στις οδικές σας μετακινήσεις λόγω των έκτακτων καιρικών φαινομένων.

Οφείλουμε επίσης να σας ενημερώσουμε ότι λόγω ακριβώς αυτών των φαινομένων έχουν διακοπεί οι σχετικές εργασίες αποκατάστασης για τις λακκούβες σε ολόκληρο το οδικό δίκτυο Είναι βέβαιο ότι αυτές θα συνεχιστούν άμεσα  μόλις οι καιρικές συνθήκες βελτιωθούν.

Ταυτόχρονα ο Δήμος είναι σε επαφή με τις υπηρεσίες της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου ώστε να αποκατασταθούν οι ζημιές στο Επαρχιακό δίκτυο.

Όσον αφορά τα ογκώδη αντικείμενα (στρώματα, έπιπλα, μπάζα κ.λ.π.) παρακαλούμε να αποφύγετε την απόρριψή τους αυτές τις ημέρες  μέχρι να τελειώσουν οι βροχές και να είναι δυνατή η αποκομιδή τους.